Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek

Jako bájný pták povstal z bigbítového popela zpěvák Felix Sedláček. Lídr legendární kapely Invence se v červnu 2006 objevil na pódiu festivalu Kunovské rockové léto a sklidil zasloužený aplaus.
Po devítileté pauze způsobené zdravotní indispozicí zazpíval tři písničky v doprovodu Reflexů original. A právě tato kapela ve společnosti koho jiného než Gongu vystoupí tuto sobotu 23. září v klubu Flamingo v Kostelanech nad Moravou. Tradiční rockový večírek slováckých bigbítových legend ozdobí podruhé, a možná naposledy, svým vstupem životní bojovník Felix. Proč naposledy? „Hlasivky mám popálené, při zpěvu bolí a už mi to ani moc nejde,“ vysvětluje uznávaný rocker.

Co nebo kdo vás potom přiměl vrátit se na pódia?
Ukecal mě Kocman (pozn. red. kytarista Reflexů original). Kdybych mu nekývl, nemohl bych s ním chodit na pivo. (smích)

Jaký to byl pocit, po tolika letech se vrátit k mikrofonu?
Stejné, jako bych včera odešel a na druhý den nastoupil. Kdyby mi sloužil hlas, naskočil bych do vlaku a jel dál.

Co pro vás bylo tím nejtěžším?
Odhodlat se k tomu. Nechtělo se mi a už jsem s muzikou skončil, byla to uzavřená kapitola. A taky odpovědnost k lidem. Už to nedokážu tak jako dřív a forma, kterou jsem měl, je dávno pryč.

Když už jste se nechal překecat vy, proč jste s sebou nestáhl i zbytek kapely Invence?
Nechtěl jsem dělat klukům ostudu. A taky jsem myslel, že to dopadne hůř. Když bych se příště nechal ukecat, tak jedině s Invencema. Ale nevím, jestli by se nechali, kvůli třem skladbám. Víc nezvládnu. A k tomu jsem vybral ty nejjednodušší, které ještě dnes odkokrhám.

Autor: PAVEL PAŠKA